DCIM100MEDIADJI_0979.JPG

за нас

Qunfeng Интелигентни Машини копродукции, Ltd е основана во 1995 година и е посветена на истражување, развој, производство, дистрибуција и сервис на градежен материјал машини, како што се бетон одлуки блок линија, AAC блок линија за производство и обработка на градежен отпад машини. Со повеќе од 20 години на континуиран напор во стремеж за совршенство во развој и производство, нашата компанија нуди глобалната градежната индустрија со основањето на објект за подобрување на нивните основни конкурентност со совршено чешла теоријата на "интелигентна технологија" со теоријата на "висока ефикасност и животната средина пријателски ".

Глобален систем за иновации
Ние секогаш се промовира развојот на градот со интелигентна технологија. Како што е нашата главна repsonsibility / Нашите технички R & D работната група се состои од околу 100 професионалци во областите како што се механички, хидрауличен, електронски и градежен материјал. Имаме постави две истражувачки институции и воспоставено добри стратешко партнерство со најреномираните кинески универзитети и истражувачки институции. Ние активно учествуваа во изработката и исправка на повеќе од десетина национални и индустриски стандарди за производи. Имаме освоено повеќе од 200 патенти за пронајдоци, комунални услуги и дизајн, како и три провинциски технички достигнувања мислењата.

Систем за глобализацијата manfacturing
Со вкупна инвестиција од 45 милиони јени, Qunfeng се воспостави "Fujian Qunfeng Машини копродукции, Рибар" и "Индустриска зона Qunfeng во Nan'an Binjiang опрема производствена база во 2008 година, која започна нова ера интелигентни. Индустрискиот парк зафаќа вкупно 215.000 квадратни метри, со целокупната количина на површина на 145.000 квадратни метри. Преземање на предност на силна финансиска сила, Qunfeng воведе различни видови на домашни и странски напредна опрема за обработка, вклучувајќи преработка центар ЦПУ, заварување робот, целосно автоматизирана опрема за термичка обработка, ласерско сечење машина и плазма пламен машина за сечење ЦПУ. Со постојана иновација, соработка со врвни меѓународни добавувачи, и интеграција на глобалната високо квалитетни ресурси, Qunfeng стана интелигентни, технолошки и еко-пријателски пионер во областа на Кина поле машини градежен материјал со својот извонреден и напреден дизајн на производи, силна и моќен квалитет на производот, како и посветен и искрена служба.

во врска со

Глобален систем за услуги
Како модел претпријатие на Кина градежен материјал машини, Qunfeng обезбедува зголемување на резолуцијата и висок квалитет на машини со интелигентна технологија за нивните клиенти. Покривање на шест континенти со 7 странство бензински пумпи и 24 домашни канцеларии, Qunfeng служеше 8000 клиенти од 110 земји и региони со поефикасни интелигентни опрема за производство. Qunfeng се заработени голем углед во светот со своите производи се извезуваат на пазарот на високо ниво во светот, вклучува Азија, Европа, Јужна Америка, Океанија, Африка и Северна Америка.

Почести и награди
текот на научно истражување повеќе од 20 години и се движам, Qunfeng секогаш задржува силно чувство на општествена одговорност и доби високи пофалби и поддршка од владата и општеството со своите духови на "Интегритет, иновации, ефикасност и соработка". Qunfeng донесе различни видови на сертификати, вклучувајќи систем за квалитет и управување, систем за управување со животната средина, OHSMS, IPMS, управување со стандардизација на производството безбедност и национални оружје и управување со квалитетот на опремата. Qunfeng има освоено многу награди, како што се "Националната програма факел Клучни High-Tech претпријатие", "Народна сопственост пилот единица интелектуална", "Провинциски Одлично и иновативно претпријатие", "Инжинерство технологија Истражувачкиот центар на провинцијата Бетонски Градежни материјали Формирање претпријатија", "Провинциски познати трговски марки", "провинциски познатиот бренд производи", "Провинциски познати Enterprise", "Провинциски меѓународни познатиот бренд", "Провинциски клиенти задоволството производ" и "индустријализација и Informatization интегриран модел претпријатие".
Со почести и очекувања, Qunfeng ќе продолжи да инсистира на основната вредност на создавање на иднина со интелигенција и иновации, како и остварувањето на големата мисија на градење на еколошки град интелигентно и изградба на еколошки-пријателски општество технолошки.
во врска со


WhatsApp Онлајн Chat!